Otázka poradny číslo 3005

Dobrý den, manžel udělal velké dluhy o kterých jsem nevěděla, ale bylo mi doporučeno jít do oddlužení s manželem, aby po mne poté nemohli věřitelé dluhy také vymáhat. Už tak je mi nepříjemné vidět, že jsem všude uváděna jako dlužník, i když jsem sama žádné dluhy neudělala. Je nějaké šance, že budu moci platit svou část zabavené částky například z jiného účtu, aniž bych měla zabavenou rovnou část výplaty od zaměstnavatele? Děkuji
stan21@seznam.cz
11. dubna 2019 v 13:11

Odpověď

Dobrý den, pokud jste podala společný návrh manželů na povolení oddlužení dle ust. § 394a IZ, tak součástí společného návrhu manželů na povolení oddlužení muselo být výslovné prohlášení obou manželů, že souhlasí s tím, aby všechen Váš majetek byl pro účely schválení oddlužení zpeněžením majetkové podstaty považován za majetek ve společném jmění manželů a dále je třeba vyjít ze skutečnosti, že po dobu trvání insolvenčního řízení máte postavení nerozlučných společníků a jste považování za jednoho dlužníka. Za tohoto stavu si lze velmi obtížně představit, že by bylo spláceno z jiného účtu, jak uvádíte. S pozdravem JUDr. Pavel BERGER, advokát, insolvenční správce
Pavel Berger
14. dubna 2019 v 11:26