Otázka poradny číslo 2906

Ano ale pokavad jsem o insolvenci nevedela.A oni to vlastne zatajili a navic pani zdedila cast baraku,ktery honem prepsala na otce aby o nej neprisla,Vlastni auto atd,vse zapreli.muzu se otocit na soud? Vsak nake pravidla musi byt.Byt pronajimaj a berou s toho penize a taky to urcite nepriznali
ivana Popjukova
18. září 2018 v 10:20

Odpověď

Dobrý den, musím Vás odkázat na již poskytnutou odpověď k Vaší otázce, pokud jde o Vaši pohledávku. Pokud však dlužník dosáhne schválení oddlužení nebo přiznání osvobození na základě podvodného jednání, je možné, že insolvenční soud osvobození dlužníku podle § 414 a 415 IZ odejme (srov. § 417 IZ). S pozdravem JUDr. Pavel BERGER, advokát, insolvenční správce
Pavel Berger
18. září 2018 v 12:10