Otázka poradny číslo 2861

Dobrý den, v průběhu měsíce mi byla vyplacena od ředitele hotovostní prémie. Ta mi v následující výplatě byla strhnuta z mého platu od odečtení stržení částky pro insolvenci. Je to takhle správně? Pokud ano abych hotovostní prémie odmítal. Děkuji.
krychard@gmail.cz
13. června 2018 v 09:16

Odpověď

Dobrý den, jako dlužník jste v rámci insolvenčního řízení zatížen zákonem stanovenými povinnostmi. Mezi tyto povinnosti patří zejména povinnost vykonávat přiměřenou výdělečnou činnost a mimořádné příjmy použít k mimořádným splátkám (srov. § 412 odst. 1, písm. a), b) IZ). Odmítnutím prémie by došlo k porušení Vašich povinností vyplývajících ze zákona. S pozdravem JUDr. Pavel BERGER, advokát, insolvenční správce
Pavel Berger
13. června 2018 v 11:04