Otázka poradny číslo 2842

Hezký den pane Doktore, má otázka zní - pouze z pozice co zná lidi v oddlužení - pokud člověk investuje peníze do sportovního sázení ( z peněz na které má právo po odečtení měsíční splátky) a dosáhne měcíčně zisku řekněme v tisících korunách - má na tyto peníze právo nebo by je měl odevzdat správci?). Je možné toto na dlužníkovi odsledovat? (kontroly účtů, kontroly sázkových kanceláří).
weiss@seznam.cz
9. května 2018 v 11:28

Odpověď

Dobrý den, ust. § 412 odst. 1 IZ uvádí ve výčtu povinností dlužníka, že dlužník je povinen zejména nezatajovat žádný ze svých příjmů a dále vydat IS své mimořádné příjmy. Je tedy povinností dlužníka IS vydat i výtěžek ze sportovního sázení. V rámci žádosti o součinnost může IS vyžadovat i informace o takových výhrách. S pozdravem JUDr. Pavel BERGER, advokát, insolvenční správce
Pavel Berger
9. května 2018 v 15:36